Archive for Ağustos, 2013

Rezervuar ABD orman yangını yağmur kül

orman

California’nın Yosemite Ulusal Parkı ve çevresinde büyük bir yangın yayılmaya devam etti ve artık neredeyse 230 kilometrekarelik (600 km ²) kapsayan etti, yetkililer söylüyorlar.

Rim Yangın artık San Francisco su ve hidro-elektrik güç sağlayan bir anahtar deposu üzerine kül yağıyor.

Şehir yetkilileri, kirlenme için daha düşük rezervuar ve izleme malzemeleri su hareket söylüyorlar.

Yangını da ev ve Kaliforniya’nın ünlü dev sekoya ağaçlarının bazı binlerce tehdit ediyor.

Kadar Cuma günü% 2 çevreleme – Pazartesiden yetkilileri yangın fazla bir hafta yanan sonra bulunan% 15 olduğunu söyledi.

Güçlü rüzgarlar kontrol etmek için yangın daha zor yapıyoruz.

“Bu yangın bir yangın olabilir her sorun teşkil devam etti,” Orman ve Yangından Korunma Kaliforniya Bölümü Daniel Berlant söyledi.

“Bu çok zor bir çatışma var.”

Yangını Stanislaus Ulusal Orman 17 Ağustos tarihinde başladı ancak nedeni hala bilinmemektedir.

Su tehdit
Bazı 2.800 itfaiye zor arazide alevler mücadele vardır.

Tahliye, bazı gönüllü ve bazı zorunlu, yer alıyor. Yaklaşık 5.000 evlerine tehdit rağmen, sadece birkaç tahrip edilmiştir.

Kaliforniya Valisi Jerry Brown aynı zamanda şehrin elektrik getirmek güç hatları tehdit uzaklıkta yangını olarak San Francisco 150 mil (220 km) için olağanüstü hal ilan etti.

Kül suyunun 85% ile San Francisco malzemeleri Hetch Hetchy rezervuar, kar gibi düşen olduğu söyleniyor. Duman-basmış bölgesinde görüş uzaklığı aşağı 100ft (30m) için, ancak yetkililer su kalitesi hala iyi olduğunu söylüyorlar.

“Biz alıyorsanız su hala iyi bir kaliteye sahip,” Harlan Kelly Jr, kentin Kamu Hizmetleri Komisyonu Genel Müdürü.

“Biz mümkün olduğunca fazla su üzmeye ve yerel rezervuar tüm ikmal ediyoruz.”

Kentinde hizmet veren üç hidroelektrik santraller iki San Francisco Kamu Hizmetleri Komisyonu açık piyasada (385.000 £) satın alma gücü 600.000 $ harcamak zorunda, kapatıldı.

Yangını Cuma günü Gölü Eleanor de parkın backcountry ulaştı. Ama yaklaşık 20 mil uzakta Yosemite ana turistik alan kalır.

Park yetkilileri de yangın etkilenmez, 15.000 ziyaretçi yaz aylarında bir gün öncesine kadar ev sahipliği Yosemite, çoğu gibi cazibe kapatmak için bir plan söylüyorlar.

Bu yuvarlak Hetch Hetchy rezervuar ve Gölü Eleanor dahil olmak üzere parkın kuzey-batı kenarında Alanları, hafta boyunca kapatıldı.

Otoyol bir streç, parkın batı tarafında üç girişlerinden biri olan Highway 120, kapalı kalır. Ziyaretçiler batıdan alternatif yolları kullanmaya teşvik edilmektedir.

Rim Yangın batı ABD’de yanan 50 büyük yangınlar biridir. Yağmur ve kar eksikliği 5.700 yangınları şimdiye kadar ele olması ile, kötü bir yıl yaptık.

Idaho Beaver Creek yangın Sun Valley bir kayak merkezi yakınındaki bazı 45.000 hektar yok etti.

Bu arada, Yellowstone Milli Parkı beş orman yangınları çok uzak bölgelerde yaklaşık 18 kilometrekarelik kül etti.

Salı, Ağustos 27th, 2013 Haberler Yorum Yapılmamış

Sesli sohbetin güzel yanları

3

Sesli sohbetin güzek hoş yani yeni kişilerle tanışmak. Bildiğiniz gibi her il ve ilçe’den tanışa bilceğiniz kişiler var. Ama bazılarına göre şunu anlamakta zorluk çekiyorlar biri kötü çıkınca hepsi aynıdır kanısına.

Bence bu anlamsız kanıya varmak yanış derinlemesine uzanca bi zaman içerinde tanıştığında herşey degişir ama bi andan kendini gösteriyorsa o kişi zaten rengini gösterir. Uzun süre sizinle sohbet edip güven kazandırsa ozaman ona önem gösterirsiniz.

Çarşamba, Ağustos 21st, 2013 Sesli Sohbet Yorum Yapılmamış

Şişe ışık mucit kötü olmaktan gurur

sise

12 Ağustos 2013 Son güncellenir 23:22 GMT Bu sayfayı paylaşE-posta Baskı Bu sayfayı paylaş

PayFacebookHeyecan.Alfredo Moser: Şişe ışık mucit kötü olmaktan gururGibby Zobel tarafından

BBC Dünya Servisi, Uberaba, Brezilya

Ana hikaye okumaya devam edin
Günümüz DergisiMesih çağrıldığını nasıl bir duygu?
Bir beyin taraması özgür irade hakkında neler söyleyebilirsiniz?
Cebelitarık üzerinde rekabet iddiaları nelerdir?
Hayata geri Yüzme

Alfredo Moser buluşu dünya aydınlatan edilir. 2002 yılında, Brezilya mekanik bir aydınlanma anı vardı ve elektrik olmadan gün boyunca evinin aydınlatan bir yol ile geldi – su ve çamaşır suyu küçük bir bit ile dolu plastik şişe başka bir şey kullanarak.

Son iki yılda yaptığı yenilik dünya çapında yayıldı. Bu önümüzdeki yıl bir milyon evlerde olması bekleniyor.

Peki nasıl çalışır? O boş bir iki litrelik plastik şişe doldurur gibi güneş ışığı basit kırılma, Moser açıklar.

“Bu [yosun ile] yeşil açılmayacak şekilde su korumak için çamaşır suyu iki kapak dolusu ekleyin. Temiz şişe, daha iyi,” diye ekliyor.

Bir bez yüzünü sarma o bir matkap ile bir kiremit bir delik yapar. Daha sonra, aşağıdan yukarıya doğru, o yeni yapımı deliğe şişe iter.

“Sen polyester reçine ile şişe düzeltmek bile yağmurlar, çatı asla sızıntıları -.. Değil bir damla
“Bir mühendis geldi ve ışık ölçülen,” diyor. “Bu güneş ne ​​kadar güçlü bağlıdır ama az ya da çok 40 ila 60 watt var,” diyor.

Moser lamba” için ilham 2002 yılında ülkenin sık sık elektrik kesintileri biri sırasında ona geldi. “Enerji vardı tek yer fabrikalar vardı – değil insanların evleri” diye güney Brezilya’da yaşadığı şehir, Uberaba, söz, diyor.

Moser ve arkadaşları bu küçük bir uçak da maçlar yoktu bir durum hayal, iniyor gibi, acil bir durumda, onlar alarm yükseltmek nasıl merak etmeye başladı.

Zamanda patronu su ile doldurma ve kuru ot güneş ışınlarına odaklanmak için bir mercek olarak kullanarak, bir atılan plastik şişe almak önerdi. Bu şekilde bir kurtarma ekipleri için bir sinyal olarak, bir yangın başlatmak olabilir. Moser kafasında sıkışmış bu fikri – o şişe doldurma ve daireler çizerek, ışık kırılan etrafında oynamaya başladı.

Kısa süre sonra lamba geliştirmişti.

“Ben herhangi bir tasarım çizimler yapmak değildi,” diyor.

“Tanrı herkese güneş verdi. Ilahi bir ışık, ve ışık herkes içindir. Para tasarrufu istiyor kim. Bunu bir elektrik çarpması alamayan ve bir kuruş mal olmaz.”

Moser komşularının evleri ve yerel süpermarkette şişe lambalar monte etti.

Çarşamba, Ağustos 14th, 2013 Haberler Yorum Yapılmamış

Haydan gelen huya gider tarzında olay

haydan

Haydan gelipte huya gidiyor adam kazandıklarını bağışlıyım diye çoçuk esir esirgeme kurumuna ama ordaki müdür kendisine alıyor büyük çapta olanı sonrası malup. O parala aldığı araba oluyor onu ise park ettigi yerde park edilmez yazısı vardı ve bi buldözer arabayı maf ediyor freni batlamış ama arabaya çarpınca dura bilen bul dözer freni patlak olsada ordan kaçıyor ve arabadan eser kalmamı buldözer sahibi ortalıktan kayboluyor. Sonrasında adam evine dönmek için dışarı çıktığında gördükleri şoka uratıyor arabanın binilcek tarafı kalmamış. Adam sigortaya başvurdugunda sigorta sahibi parayı bağışlayan kişi çıkıyor. Arabayı sigorta karşılamsı için arabnın alındı yer ve paraların seri numarası alınıyor bu seri numaralar sigorta sahibini süpenediriyor. Beni Tanıdınız beyfendi dediginde yok çıkaramadım diyip demekki orda ögle deniyordu sizi hiç unutmıyacak bu çocuk esirğeme kurumu tarzında sözle ayrılan adam bunu adam söyleyince jeton düşer şimdi çıkardım dedi siz para bağışlayan o beyfendisiniz dimi diyerek evet sizde benim paramlada araba alıp furdaya çevirensiniz diyerek sert çıkışla adama şunu der. Haydan gelen para huya gitti ama siz kendinizi daha kötü duruma soktunuz.

Cumartesi, Ağustos 10th, 2013 Haberler Yorum Yapılmamış

Calvin Harris dokuz üst 10s ile grafik tarih yapar

Calvin

Calvin Harris bir stüdyo albümü dokuz top 10 single olan ilk sanatçı olma kendi grafik rekor kırdı.

Şarkıcı Ayah Marar sahip About You izini Düşünme,, hafta sonu Resmi Chart sayısı dokuza yükseldi.

Bu onun bir numaralı albümü, 18 ay alınan son parça var.

Calvin tweeted: “grafik geçmiş biraz bugün yapılmış!
Seni dusunuyorum İngiltere’de 10 En iyi gitti … ilk kez herkes bir albümden dokuz ilk 10 single olmuştur!”

Ben Ellie Goulding sahip, Your Love Need zaman Nisan ayında, Calvin, bir albümden yedi en iyi 10 single Michael Jackson’ın rekor kırmak sayısı 10 yükseldi.

Kelis sahip izini Bounce, grafikte iki numaralı gittiğinde onun çalışma Haziran 2011′de tekrar başladı.

Radyo 1 DJ Zane Lowe söyleyerek başarısı hakkında Calvin tweeted: “İnanılmaz, adam Tebrikler..”

Kapat Yarışmacılar

18 Ay Calvin Harris ‘üçüncü stüdyo albümü ve Ekim ayında piyasaya çıktığından geçen yıldan bu yana İngiltere’de fazla 540.000 kopya sattı.

Bu numara iki hafta geçirdim ve 40 hafta boyunca üst 40 Resmi Album Chart olmuştur.

Jessie J You Are Onun 2011 ilk albümü platin baskısından Domino ve Laserlight dahil olmak üzere bir albüm, altı en iyi 10 hit puan ilk İngiliz kadın oldu.

Pazartesi, Ağustos 5th, 2013 Magazin Yorum Yapılmamış

ABD konularda dünya çapında seyahat uyarısı

seyahat

ABD Dışişleri Bakanlığı bunun nedeni belirsiz bir El-Kaide tehdidi küresel bir seyahat uyarısı yayımlamaktadır söyledi.

Yaptığı açıklamada, bölüm bir saldırı potansiyeli Orta Doğu ve Kuzey Afrika’da özellikle güçlü olduğunu söyledi.

Hareket ABD Pazar günü bölgede elçiliklerin kapatılması ilan kısa bir süre sonra gelir.
Uyarı 31 Ağustos 2013 tarihinde sona eriyor, bölüm dedi. Bu yurt dışında seyahat eden ABD vatandaşları uyanık olmak tavsiye edilir.

“Mevcut bilgi El Kaide ve bağlı kuruluşları şimdi ve Ağustos sonuna kadarki süre içinde saldırıları gerçekleştirmek için çaba olabilir bölgede ve ötesinde, ve her iki terör saldırıları planlamak devam ettiğini göstermektedir,” denildi.

Ismi açıklanmayan bir üst düzey ABD’li yetkili NBC söyledi tehdidi önümüzdeki hafta biter Ramazan, İslam kutsal ay ile ilgili olabilir.

Pazar günü kapanışları etkilenen ABD büyükelçilikleri arasında İsrail, Mısır, Türkiye, Cezayir, Yemen, Suudi Arabistan ve Bangladeş bulunmaktadır.

Müslüman dünyada, Pazar günü iş günü. Dünya ABD diplomatik ofisleri diğer bölgelerinde Pazar günü kapalı.

“Bu biz de kapanış ek gün olabilir mümkündür,” üst düzey bir Dışişleri Bakanlığı yetkilisi daha önce BBC söyledi.

Resmi Dışişleri Bakanlığı bu çekmek için önde gelen “bilgi haberdar edildi” söyledi “ihtiyati tedbir … dikkatli bir bereket dışında”.

11 eylül, Bingazi, Libya ABD konsolosluğuna, geçen yıl dört Amerikalı ölü bırakarak, saldırıya uğradı.

Diğer elçilikler rutin protestocu hedeflerdir.

Cuma, Ağustos 2nd, 2013 Haberler Yorum Yapılmamış
sesli sohbet
 • Temizlik
 • Göztepe Temizlik
 • Erenköy Temizlik
 • Ataşehir Temizlik
 • Acıbadem Temizlik
 • Fikirtepe Temizlik
 • Koşuyolu Temizlik
 • Maltepe Temizlik
 • Kartal Temizlik
 • Ümraniye Temizlik
 • Çamlıca Temizlik
 • Sesli Sohbet
 • Vatan Sesli
 • SesliDuy
 • Uhg
 • seslivatan
 • TOPlist
 • sohbet sohbet
 • |
 • seslivatan | | SesliVatan | SesliKal | SesliDuy | seslikal | | TıklaBence | | Omegle | | SesliSayfam | Omegle | Camfrog | Omegle | | görüntülü chat | seslipop | camlı görüntülü chat | kameralı chat | Skype indir Kaçak Site Ekle | | SesliKal | SesliDuy | SesliKal | | | asildünya | eniyisesli | seslimekan | | sesliyaz | sesliyaz | seslipop |