Archive for Kasım, 2013

LG sözler casusluk TV’ler için düzeltme

LG

LG kullanıcıların önlemek için tasarlanmış bir gizlilik ayarı aktive ettikten sonra bile bu izleme alışkanlıkları hakkında veri toplamaya devam itiraf etti.

Televizyon üreticisi müşterilerine özür diledi ve bu sorunu gidermek için bir güncelleştirme sorunu olacağını BBC söyledi.

Bir de gündeme İngiltere merkezli bir IT danışmanı Jason Huntley, blog , “olumlu bir adım” karşıladı.

Bilgi görüntüleniyor üreticileri, ilgili reklam ve program tavsiyeler teslim olur.

“Ben onların gelecekteki ürünler bu kararı yansıtmak ve onlar gerçekleşecek önce açıkça kendi veri toplama uygulamaları olarak haberdar müşterileri devam edeceğini umuyoruz” dedi.

LG medyada yaygın olarak rapor edildi blogunda, sonrasında bir soruşturma başlattı.

‘Değil, kişisel veriler’
“Biz bu fonksiyon izleyiciler tarafından kapatıldığında bile veriler sunucu tarafından korunmaz rağmen, bu bilgiyi görüntüleme iletmeye devam doğruladıktan,” LG, bir açıklamada.

“Bir firmware güncellemesi bu özellik devre dışı bırakıldığında, bu yüzden hiçbir veri iletilecek etkilenen tüm LG Smart TV’lerde bu sorunu düzeltecektir hemen rollout için hazırlanan ediliyor” denildi.

Sorun kamu oldu bu yana Sony’nin PlayStation de oynadı her Blu-ray diskinden veri toplar ortaya çıkmıştır.

Samsung, dünyanın en büyük TV üreticisi, kendi işlemleri ile ilgili sorulara yanıt için henüz.

LG toplanan bilgilerin kişisel ama izleme bilgisi olmadığını vurguladı.

“Bu bilgiler daha alakalı reklamlar sunmak ve LG Smart TV sahipleri izliyor, diğer ne dayalı izleyicilere öneriler sunmak için Smart TV platformunun bir parçası olarak toplanan,” firma söyledi.

Tags: , ,

Cuma, Kasım 22nd, 2013 Teknoloji Yorum Yapılmamış

Libya istihbarat yardımcısı kaçırdı

Libya yardımcısı istihbarat şefi Mustafa Nuh kaçırıldı, güvenlik kaynakları BBC söylediler.

Yerel medya o Trablus havaalanından kaçırıldı söylüyorlar, ama hükümet bu onaylamak mümkün olduğunu söylüyor.

Libya’nın başkenti şehirde milis grupların varlığına karşı protesto bir genel grev gözlemlediği gibi kaçırma gelir.

40′tan fazla kişi öldü, yüzlerce çatışmalar iki gün de yaralandı sonra grev çağrıldı.

Libya’da zayıf merkezi hükümet güçlü yerel milis ortasında kontrol altında tutmak için mücadele etti.

Bu gruplar aslında Albay Muammer Kaddafi atmak için oluşturulan, ancak iki yıl sonra silahsızlandırılması reddediyorum edildi.

Hiçbir grup Bay Nuh kaçırıldı, ancak milisler siyasi kaldıraç elde etmek için önce üst düzey yetkilileri ele geçirdiğini söyledi.

Başbakan Ali Zeidan sağ salim serbest bırakılmadan önce, Ekim ayında silahlı tarafından saatlerce rehin yapıldı.

Libya başkenti Trablus merkezli milis ve genel merkezi onları tahliye etmeye çalışan protestocular arasında Cuma günü çatışmalar bu yana gergin ve uçucu olmuştur.

Tripoli yerel konsey bölgeyi terk tüm milis grupları çağıran, üç günlük genel grev ilan etti.

Tripoli BBC’nin muhabiri Rana Cevad, çoğu dükkan ve okullar kapalı ve birçok engelleri yerel halk ve çeşitli silahlı gruplar tarafından inşa edilmiştir diyor.

Tags:

Pazar, Kasım 17th, 2013 Haberler Yorum Yapılmamış

Typhoon ölümler korkulan’dan daha az

Typhoon

Filipinler Devlet Başkanı, Benigno Aquino, Cuma günü tayfun gelen ölenlerin sayısı ilk düşünce daha düşük olabilir diyor.

CNN’e verdiği röportajda, o öldürülen 10.000 sayısı “çok yüksek” olduğunu ve bu rakam 2.500 kadar daha çok olduğunu söyledi.

BM 11 milyondan fazla kişi etkilendi olduğuna inanılan ve bazı 673.000 yerinden söylüyor.

Yardım operasyonu hızlandırdı, ama çok yardımı olmadan hala ediliyor.

10.000 önceki rakam öldürülen korkulan bir polis memuru ve yerel resmi geldi ve felaket merkezinde olmanın “duygusal travma” ortaya çıkabilecek, Bay Aquino dedi.

O 29 belediye henüz kurbanların sayısını kurmak için temas gerektiğini söyledi.

Ulusal Afet Risk Azaltma ve Yönetim Kurulu (NDRRMC) Salı günü yerel saatle 22:00 (14:00 GMT) itibariyle, 1.798 adresindeki resmi ölü sayısı koydu. Yaralı sayısı eksik olarak listelenen 82 ile 2.582 duruyor.

Angry sakinleri
Artan yardım çabalarına rağmen, birçok ölüm hala kötü gıda, su ve barınak ihtiyacı, yardım yetkililer söylüyorlar.

Bazı ülkeler gemi ve yardımcı olmak için uçak dağıtmış olan, ancak ulaşım bağlantıları ve kötü hava için zarar yardım malzemesi dağıtımı engelliyor.

“Yolları açılması, enkaz temizleme hava varlıkların seferberlik, – bu bir önceliktir,” John Ging, İnsani İşler Koordinasyon BM Ofisi operasyonları direktörü BBC söyledi.

“It çok yavaş oluyor. Oluyor, ama oluyor ve herkes daha iyi yapmak için düz dışarı çalışıyor.”

Tacloban – Leyte adada 220,000 bir şehir – özellikle kötü etkilenir.

BBC’nin Jonathan Başkanı sakinleri ilerleme eksikliği kızgın olma ve güvenlik arıza artan, havaalanından şehre ana yol mülteciler ve enkaz ile tıkanmış anlattı.

Organları tahsil edilememesi, yerel yönetim sildi, ve almış içindir merkezi hükümet, neredeyse görünmez olan, bizim muhabir diyor.

Daha önce, BM $ 301m (£ 190m) için bir itiraz başlattı. Zaten acil ihtiyaçlarını karşılamak için 25 milyon $ yayımladı.

Tags:

Çarşamba, Kasım 13th, 2013 Genel Yorum Yapılmamış

İtouch sesli sohbet paneli indir

İtouch sesli sohbet paneli indir kelimesi okadar çok kulanıyorduki bide ben yazmak istedim sakıncısı yoktur umarım tıklayanlar şoka uğrayıp paneli indiremediği için inanın kelime hoşuma gittiğinden yazdım yoksa yazasım sizi aldatasım yoktu.

Seslisohbetbk, harikalar diyarı olan sesli sohbet’e girmek içiin sesli sohbet yan kısımdaki yerden giriş sağlıya biliyoz sesli sohbet ailesi olarak iyi sohbetler dileriz.

asta

Tags:

Perşembe, Kasım 7th, 2013 Genel Yorum Yapılmamış

Kuduz kedi yavrusu Fransız uyarı ister

kedi

Bir kedi hastalığın öldükten sonra Fransız yetkililer bir kuduz tehdidi uyarıyoruz, önce ülkenin elendiği sanılmaktadır.

İki aylık siyah ve kahverengi kedi yavrusu Paris yakınlarındaki Argenteuil, geçen Cuma bulundu. Bu üç gün sonra öldü.

Tarım Fransa’nın Bakanlığı bir önlem olarak beş kişi bir soruşturma başladı ve aşı oldu.

Fransa 2001 yılında kuduz ücretsiz ilan ama bir köpek, 2008 yılında Fas enfekte diğer köpekler ithal edildi.

“Özellikle tüm insanlar, sahibi, ya da yavru ile temas etmiş herhangi bir hayvan bulmak için son derece önemlidir, kendi anne ve çöp diğer yavru,” Bakanlık yaptığı açıklamada.

Bu hastalık endişe herkes için bir yardım hattı kurmuştur.

Fransa ilk tilki kuduz ortadan kaldırılması ardından 12 yıl önce olmayan uçan karasal memeliler için bir kuduz-serbest bölge ilan edildi. 2008 köpek kuduz salgını iki yıldır askıya bu durumu yol açtı.

Acil itiraz
Paris’te BBC’nin Hıristiyan Fraser enfekte hayvan ile temas geldi herkes arayan acil itiraz 2008 salgının tekrar korkuları tarafından yakıt olma olasılığı olduğunu söyledi.

Kuduz virüsü enfekte hayvanın tükürük mevcut ve genellikle bir ısırması ile insanlara bulaşır. Belirtileri görünmeye iki üç hafta sürebilir.

Bu tedavi edilmezse ölümcül olabilir, ama 1923 yılından bu yana anakara Fransa’da insanlar tarafından sözleşmeli olan kuduz hiçbir durumda olmuştur.

Bir karantinaya hayvan içermeyen İngiltere’de kuduz son durumda 2012 Mayıs ayında bildirildi. Bir kadın görünüşe göre Güney Asya’da virüslü bir köpek tarafından ısırılan sonra Londra’da hastanede öldü.

Tags:

Pazartesi, Kasım 4th, 2013 Genel Sağlık Yorum Yapılmamış

Rockstar Samsung dava açtı

Patent

Patent savaşları Tech devleri dava Samsung ve Google

Rockstar Konsorsiyum olarak bilinen teknoloji devleri bir grup sözde cep telefonu patent ihlalleri üzerinde Google, Samsung, HTC ve diğerleri dava ediyor.

Ortaklaşa Apple, Microsoft, Blackberry, Ericsson ve Sony ait Rockstar, rakibi Google Android işletim sistemi çalıştırmak telefonu üreticileri hedefliyor.

Rockstar $ 4.5bn harcanan (£ 2.8 milyar) telekom devi, 2009 yılında iflas etti sonra Nortel patent binlerce satın.

Google teklif savaşta kaybetti.

Rockstar dava Google yolu internet arama terimleri ile ilgili yedi patent ilgili reklam ile maç ihlal iddia ediyor.

Hakimiyet
Teknoloji behemoths kazançlı akıllı telefon, tablet ve oyun konsolu piyasaların hakimiyeti için mücadele olarak hareket, dünya çapında sürüyor mobil cihaz patent durumlarda bir dizi sadece son.

Google’ın Android büyük ölçüde akıllı telefonlar Samsung’un Galaxy serisi başarısı sayesinde, özellikle iyi yapıyor.

Android cihazlar Apple iOS için% 13.4 ve Windows Phone için% 4,1 ile karşılaştırıldığında, araştırma şirketi Strategy Analytics’e göre, 2013 yılının üçüncü çeyreğinde akıllı telefon gönderiler% 81.3 olarak gerçekleşmiştir.

Bu hafta, olan mobil cihazlar bölümü Microsoft tarafından satın ediliyor Nokia,, İngiltere ithal men olan Tayvanlı şirketin HTC One akıllı telefon görebiliyordu HTC üzerinde bir patent zafer kazandı.

Ve daha önce Ekim ayında, Samsung Avrupa Birliği makamları Güney Koreli şirketin kavgalı eylemleri rekabet boğucu olduğunu söyledi sonra, beş yıllık bir süre için iddia edilen patent ihlalleri üzerinde mahkemeye rakipleri alarak durdurmak teklif etti.

Samsung potansiyel TL 11.3bn ($ 18.3bn) para cezası ile karşı karşıya aykırı Avrupa anti-tröst yasalarının suçlu bulunursa.

Arama devi $ 12.5bn için satın Google’ın Motorola Mobility, aynı zamanda benzer anti-rekabetçi davranış suçlanıyor.

Samsung ve Apple şu anda Avrupa çapında 10′dan fazla ülkenin mahkemelerinde dışarı dolmasına vardır.

Çapraz lisans
Ancak bazı üst düzey teknoloji uzmanları yasal çatışma tüketiciler için kötü olduğuna inanmaktadır.

Apple kullanmak isterdim ve kullanabilirsiniz, ben benim iPhone vardı istediğiniz Samsung telefonlarında görmek iyi şeyler vardır “: Cumartesi günü yayınlanacak BBC’nin tıklayın programı verdiği röportajda, Apple kurucularından Steve Wozniak diyor Samsung bizi durduramaz eğer onları, ve ben bilmiyorum.

“Herkesin sadece çapraz lisans bir sürü yaptım ve iyi bir teknoloji paylaşımı geçirmeniz dileğiyle, tüm ürünlerimizi daha iyi olurdu, daha ileri gitmek istiyorum.

“Ben tür daha uyumlu olsaydım yok.”

Ama Rockstar Consortium yasal işlem küresel patent savaşlarında böyle bir yakınlaşma hala uzun bir yol olduğunu göstermektedir.

Tags: , ,

Cuma, Kasım 1st, 2013 Teknoloji Yorum Yapılmamış
sesli sohbet
 • Temizlik
 • Göztepe Temizlik
 • Erenköy Temizlik
 • Ataşehir Temizlik
 • Acıbadem Temizlik
 • Fikirtepe Temizlik
 • Koşuyolu Temizlik
 • Maltepe Temizlik
 • Kartal Temizlik
 • Ümraniye Temizlik
 • Çamlıca Temizlik
 • Sesli Sohbet
 • Vatan Sesli
 • SesliDuy
 • Uhg
 • seslivatan
 • TOPlist
 • sohbet sohbet
 • |
 • seslivatan | | SesliVatan | SesliKal | SesliDuy | seslikal | | TıklaBence | | Omegle | | SesliSayfam | Omegle | Camfrog | Omegle | | görüntülü chat | seslipop | camlı görüntülü chat | kameralı chat | Skype indir Kaçak Site Ekle | | SesliKal | SesliDuy | SesliKal | | | asildünya | eniyisesli | seslimekan | | sesliyaz | sesliyaz | seslipop |